Plenerowa wystawa zorganizowana z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego będzie prezentowana w Małogoszczu od 14 do 18 lipca.
Ekspozycja w polskiej i angielskiej wersji językowej składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, to faktograficzna opowieść o insurekcji 1863–1864 przedstawiona na szesnastu stanowiskach. Począwszy od przedstyczniowych manifestacji, przez przebieg walk, udział w nich wybranych postaci oraz różnych grup społecznych, po doniesienia światowej prasy o wydarzeniach, powstańczą modę z epoki i pamięć o zrywie. Ta część ma charakter analogowo-multimedialny − dzięki wykonywaniu zadań zwiedzający mogą samodzielnie odkrywać treści historyczne.
W sobotę, 15 sierpnia, odbyło się uroczyste odsłonięcie "Kopca pamięci lat nadziei i walki 1863/1864" w Ostoi Dworskiej w Cieślach koło Małogoszcza, prowadzonej przez Grzegorza Szymańskiego, z udziałem wielu pasjonatów ojczystych dziejów. Na kopiec wysypano ziemię z licznych pól bitewnych i mogił powstania styczniowego, w tym także ziemię ze znajdującego się we Lwowie grobu płk. Karola Kality - "Rębajły". Do kopca włożono kapsułę czasu z relacją z uroczystości i podpisami uczestników.