Warsztaty projektowania gry wielkoformatowej „1863 pod Grochowiskami”

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę
21-22.02.2023
Pińczów, Nowy Świat 3
Organizator: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie

Jest 1863. Pod Grochowiskami trwa jedna w ważniejszych bitew Powstania Styczniowego.

Do Waszego oddziału powstańczego dociera rozkaz „Natychmiast udzielić wsparcia oddziałowi gen. Mariana Langiewicza na polu bitwy”. Razem z innymi powstańcami wyruszacie w drogę...

Tak może zaczynać się fabuła naszej wielkoformatowej gry planszowej opartej o prawdziwe wydarzenia z marca 1863, które miały miejsce na Ponidziu – pod Grochowiskami.

Do jej projektowania zapraszamy uczniów szkół (7-8 kl. szkoły podstawowej i szkoły średnie) oraz nauczycieli historii. Warsztaty startują 21 lutego o godz. 9.00 i potrwają dwa dni. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny: 413 573 229. Obowiązują zapisy i liczy się kolejność zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 17 lutego 2023 roku.

Warsztaty poprowadzi Justyna Dominiak – trenerka grupy Good Games z Fundacja Good Culture. Absolwentka pedagogiki i zarządzania kulturą. Animatorka działań społecznych i edukatorka, autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych. Współautorka historycznych gier mobilnych wyprodukowanych przez Dom Spotkań z Historią, takich jak: „Tajemnica jednej fotografii” czy „Wolimy sprawiedliwość” oraz gry fabularnej „Nowolipie 29d” o powstaniu w Gettcie Warszawskim.

Good Games – to organizacja zajmująca się wdrażaniem gamifikacji w instytucjach kulturalno-edukacyjnych takich jak biblioteki, ośrodki kultury, muzea. Posiadają kompleksową i praktyczną wiedzę jak tworzyć gry planszowe, terenowe i mobilne.

Celem gry jest popularyzacja wiedzy na temat Powstania Styczniowego w sposób aktywizujący i atrakcyjny. To gracze są pionkami i poruszają się po wielkoformatowej planszy zgodnie z ustaloną mechaniką. Fabuła gry inspirowana będzie wydarzeniami bitwy pod Grochowiskami. Więcej nie możemy zdradzać, bo sami nie wiemy w jakim kierunku pójdzie projektowanie.

Warsztaty dofinansowano ze środków Biura Niepodległa  w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863–1864”. Wkład własny do projektu zabezpieczy Gmina Pińczów.

Zobacz także

5.05.2024 r.
Sala obrad Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, Pl. Piłsudskiego 1

Koncerty ma na celu umożliwienie mieszkańcom obszaru gminy Michałowice celebrowania obchodów 160 lat Powstania Styczniowego. W ramach wydarzenia wystąpią lokalni…

4.05.2024 r.
Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach, ul. Galicyjska 17A

Koncerty ma na celu umożliwienie mieszkańcom obszaru gminy Zielonki celebrowania obchodów 160 lat Powstania Styczniowego. W ramach wydarzenia wystąpią lokalni…

12.04.2024 r.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów po raz kolejny zaprasza na serię wydarzeń artystycznych, które będą zrealizowane w perłach dziedzictwa kulturowego – podkarpackich…