Śladami powstania Styczniowego na ziemi krzeszowickiej

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie 2 min.
5.04, 19.04
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki w Krzeszowicach, ul Szkolna 6
Organizator: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki w Krzeszowicach

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenia realizowane w ramach projektu Śladami powstania Styczniowego na ziemi krzeszowickiej.

5.04.2024 r. godz. 8:00

Pierwszy wykład skierowany jest do młodzieży, poświęcony tematowi powstania styczniowego w Krzeszowicach oraz postaci Floriana Buzdygana!

Chcemy Was zaprosić do udziału w spotkaniu, które przeniesie Was w świat historycznych wydarzeń sprzed lat. Podczas tego niezwykłego wykładu dowiecie się więcej o tajemnicach powstania styczniowego, które miało miejsce właśnie tutaj, w naszych okolicach. Będziemy razem odkrywać historię, która kryje wiele emocjonujących faktów oraz niezwykłych bohaterów, takich jak Florian Buzdygan.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, zapraszamy do zgłoszenia swojej klasy! Wystarczy, że wyślecie maila na adres e.bandyk@bibliotekakrzeszowice.pl lub zadzwonicie pod numer telefonu 12 28215 13. Czekamy na Wasze zgłoszenia i już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniu, które będzie pełne fascynujących opowieści, tajemniczych wydarzeń i inspirujących postaci z historii naszego regionu!

 

godz. 18:00

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Krzeszowic na wykład pt. "Śladami powstania styczniowego ziemi krzeszowickiej", który poprowadzi Pan Gabriel Szuster.

Podczas tego fascynującego wykładu odkryjemy tajemnice powstania styczniowego, które miało swoje wyjątkowe momenty właśnie tutaj, w naszych okolicach. Razem będziemy zgłębiać historię, która skrywa wiele emocjonujących faktów i niezwykłych bohaterów. Przyjrzymy się postaci takiej jak Florian Buzdygan - wyjątkowy bohater, którego odwaga i determinacja zapisały się na kartach historii. Poznamy jego historię i zrozumiemy, jaką rolę odegrał w trudnych czasach powstania styczniowego.

Gabriel Szuster - doktor nauk humanistycznych w zakresie najnowszej historii Polski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Jego badania skupiają się na mikrohistorii i historii regionalnej, a jego bogata twórczość obejmuje takie pozycje jak "Wincenty Danek (1907-1976). Biografia nauczyciela" oraz "Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (1909-2009)".

Z uwagi na duże zainteresowanie, każdy chcący wziąć udział w wydarzeniu musi odebrać bezpłatną wejściówkę, dostępną w wypożyczalni głównej w godzinach pracy biblioteki.

 

W dniach:

19.04.2024 r. godz. 8:00

10.05.2024 r. godz. 8:00

17.05.2024 r. godz. 8:00 

Lekcja historyczna skierowana do młodzieży szkół podstawowych, poświęconą tematowi powstania styczniowego w Krzeszowicach oraz postaci Floriana Buzdygana!

Chcemy Was zaprosić do udziału w spotkaniu, które przeniesie Was w świat historycznych wydarzeń sprzed lat. Podczas tej niezwykłej lekcji dowiecie się więcej o tajemnicach powstania styczniowego, które miało miejsce właśnie tutaj, w naszych okolicach. Będziemy razem odkrywać historię, która kryje wiele emocjonujących faktów oraz niezwykłych bohaterów, takich jak Florian Buzdygan.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, zapraszamy do zgłoszenia swojej klasy! Wystarczy, że wyślecie maila na adres e.bandyk@bibliotekakrzeszowice.pl lub zadzwonicie pod numer telefonu 12 28215 13. Czekamy na Wasze zgłoszenia i już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniu, które będzie pełne fascynujących opowieści, tajemniczych wydarzeń i inspirujących postaci z historii naszego regionu! Ważnym elementem lekcji będzie tworzenie lapbooków, które później wezmą udział w konkursie."

Zobacz także

31.05.2024 r. godz. 11:00
Plac przed Domem Kultury „Papiernik” w Kluczach, ul. Rudnicka 2a

Wystawa jest poświęcona walce o niepodległość mieszkańców Ziemi Olkuskiej  i została przygotowana z okazji 160. rocznicy zakończenia Powstania Styczniowego. Składa…

19.05.2024 r.
Targowisko miejskie w Czyżewie, ul. Cicha

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprasza na festyn historyczny pt. „Ziemia Czyżewska pamięta… W hołdzie Powstańcom Styczniowym” - targowisko miejskie ul. Cicha…

19.05.2024 r. godz. 10:00
Leśniczówka Ciemny Kąt, ul. Bojanowska

Uczestnicy rajdu pieszego dojdą do „Obozu Powstańczego”, w którym powstanie rekonstrukcja obozowiska. Najważniejszym elementem rekonstrukcji będzie jednak rozmowa. Powstańcza starszyzna…