Konkurs literacki i plastyczny

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę
27.10.2023
Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu

Zapraszamy do udziału w konkursach: literackim i plastycznym organizowanym w ramach projektu: ,,Równość - Wolność - Niepodległość" 160. rocznica Powstania Styczniowego.

Tematem przewodnim nadesłanych na konkurs prac musi być Powstanie Styczniowe (np. walka o wolność, uczestnicy powstania, bohater zbiorowy lub indywidualny).

W konkursie literackim jedna osoba ma możliwość zgłoszenia jednego wiersza, a na konkurs plastyczny jednej pracy w dowolnym formacie i dowolnej technice (np. farby, tusze, kredki, techniki mieszane, prace przestrzenne itp.).

Wiersze należy składać w formie wydruku komputerowego formatu A4 (czcionka Times New Roman, rozm. 12) lub czytelnego pisma ręcznego, drogą elektroniczną na adres gbpzadzim@op.pl wpisując w temacie e-mail "konkurs – wiersz" lub dostarczyć do biblioteki gminnej w Zadzimiu lub filii bibliotecznej w Małyniu lub Zygrach.

Prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki gminnej w Zadzimiu lub filii bibliotecznej w Małyniu lub Zygrach.

Do każdej pracy powinna być dołączona notka informacyjna, na której winno znaleźć się imię i nazwisko osoby biorącej udział w konkursie, kategoria wiekowa oraz numer telefonu do kontaktu.

 

Zgłoszone prace będą eksponowane na profilu FB biblioteki oraz na wystawie pokonkursowej.

Termin zgłaszania prac: do 27 października 2023 r.

Wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji organizowanej 11 listopada 2023 r.

 

Zobacz także

31.05.2024 r. godz. 11:00
Plac przed Domem Kultury „Papiernik” w Kluczach, ul. Rudnicka 2a

Wystawa jest poświęcona walce o niepodległość mieszkańców Ziemi Olkuskiej  i została przygotowana z okazji 160. rocznicy zakończenia Powstania Styczniowego. Składa…

19.05.2024 r.
Targowisko miejskie w Czyżewie, ul. Cicha

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprasza na festyn historyczny pt. „Ziemia Czyżewska pamięta… W hołdzie Powstańcom Styczniowym” - targowisko miejskie ul. Cicha…

19.05.2024 r. godz. 10:00
Leśniczówka Ciemny Kąt, ul. Bojanowska

Uczestnicy rajdu pieszego dojdą do „Obozu Powstańczego”, w którym powstanie rekonstrukcja obozowiska. Najważniejszym elementem rekonstrukcji będzie jednak rozmowa. Powstańcza starszyzna…