Konkurs literacki i plastyczny

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę
27.10.2023
Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu

Zapraszamy do udziału w konkursach: literackim i plastycznym organizowanym w ramach projektu: ,,Równość - Wolność - Niepodległość" 160. rocznica Powstania Styczniowego.

Tematem przewodnim nadesłanych na konkurs prac musi być Powstanie Styczniowe (np. walka o wolność, uczestnicy powstania, bohater zbiorowy lub indywidualny).

W konkursie literackim jedna osoba ma możliwość zgłoszenia jednego wiersza, a na konkurs plastyczny jednej pracy w dowolnym formacie i dowolnej technice (np. farby, tusze, kredki, techniki mieszane, prace przestrzenne itp.).

Wiersze należy składać w formie wydruku komputerowego formatu A4 (czcionka Times New Roman, rozm. 12) lub czytelnego pisma ręcznego, drogą elektroniczną na adres gbpzadzim@op.pl wpisując w temacie e-mail "konkurs – wiersz" lub dostarczyć do biblioteki gminnej w Zadzimiu lub filii bibliotecznej w Małyniu lub Zygrach.

Prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki gminnej w Zadzimiu lub filii bibliotecznej w Małyniu lub Zygrach.

Do każdej pracy powinna być dołączona notka informacyjna, na której winno znaleźć się imię i nazwisko osoby biorącej udział w konkursie, kategoria wiekowa oraz numer telefonu do kontaktu.

 

Zgłoszone prace będą eksponowane na profilu FB biblioteki oraz na wystawie pokonkursowej.

Termin zgłaszania prac: do 27 października 2023 r.

Wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji organizowanej 11 listopada 2023 r.

 

Zobacz także

14-25.10
Centrum Historii Zajezdnia

W jaki sposób kobiety brały udział w Powstaniu Styczniowym? Co wspólnego z insurekcją 1863 roku ma kwiat nieśmiertelnika? Czy kosa…

03.09.2023
Chojewo 102, 17-120 Chojewo

W kościele parafialnym w Chojewie odbędzie się koncert upamiętniający 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Zaprezentowane zostaną autorskie utwory muzyczne Andrzeja Kołakowskiego…

25.09-09.10.2023
Plac przy Muzeum Śląskim w Katowicach, ul. Dobrowolskiego 1

  W jaki sposób kobiety brały udział w Powstaniu Styczniowym? Co wspólnego z insurekcją 1863 roku ma kwiat nieśmiertelnika? Czy…