Gra terenowa

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę
21.06.2023
Park ,,Dereniowy Skarb" w Zadzimiu
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu
wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w grze terenowej, w Parku „Dereniowy Skarb” w Zadzimiu. Uczestnicy gry – samodzielnie lub w drużynie –  przemierzając alejki parkowe będą mieli za zadanie pokonywać przeszkody i odpowiadać na pytania dotyczące przebiegu Powstania Styczniowego.

Gra będzie oparta o kartę pracy, na której uczestnicy będą musieli wpisywać odpowiedzi na polecenia i zadania, które znajdą na terenie parku.

W trakcie gry liczyć się będzie wiedza, spostrzegawczość, uważność, spryt i pomysłowość, a niekiedy również szybkość rozwiązywania zadań.

W grę będą mogły grać dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy - będą różne poziomy trudności. Gra będzie miała swoje zakończenie przy pomniku powstańca, usytuowanym na terenie parku. Dla wszystkich osób, które ukończą grę są przewidziane drobne, pamiątkowe nagrody.

 

Głównym celem  gry jest upamiętnienie bohaterów i wydarzeń powstania styczniowego oraz włączenie mieszkańców Gminy Zadzim we wspólne świętowanie 160. rocznicy powstania styczniowego.

Zobacz także

03.09.2023
Chojewo 102, 17-120 Chojewo

W kościele parafialnym w Chojewie odbędzie się koncert upamiętniający 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Zaprezentowane zostaną autorskie utwory muzyczne Andrzeja Kołakowskiego…

25.09-09.10.2023
Plac przy Muzeum Śląskim w Katowicach, ul. Dobrowolskiego 1

  W jaki sposób kobiety brały udział w Powstaniu Styczniowym? Co wspólnego z insurekcją 1863 roku ma kwiat nieśmiertelnika? Czy…

17.09.2023
Boisko Szkoły Podstawowej w Skomlinie

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które przywróci pamięć zapomnianym bohaterom i ożywi historię naszego regionu. W dniu 17 września 2023 r.…