Gra terenowa

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę
21.06.2023
Park ,,Dereniowy Skarb" w Zadzimiu
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Zadzimiu
wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w grze terenowej, w Parku „Dereniowy Skarb” w Zadzimiu. Uczestnicy gry – samodzielnie lub w drużynie –  przemierzając alejki parkowe będą mieli za zadanie pokonywać przeszkody i odpowiadać na pytania dotyczące przebiegu Powstania Styczniowego.

Gra będzie oparta o kartę pracy, na której uczestnicy będą musieli wpisywać odpowiedzi na polecenia i zadania, które znajdą na terenie parku.

W trakcie gry liczyć się będzie wiedza, spostrzegawczość, uważność, spryt i pomysłowość, a niekiedy również szybkość rozwiązywania zadań.

W grę będą mogły grać dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy - będą różne poziomy trudności. Gra będzie miała swoje zakończenie przy pomniku powstańca, usytuowanym na terenie parku. Dla wszystkich osób, które ukończą grę są przewidziane drobne, pamiątkowe nagrody.

 

Głównym celem  gry jest upamiętnienie bohaterów i wydarzeń powstania styczniowego oraz włączenie mieszkańców Gminy Zadzim we wspólne świętowanie 160. rocznicy powstania styczniowego.

Zobacz także

15.06 – 15.09.2024
Lipowa 1, 28-100 Busko-Zdrój

Bohater, artysta, święty. Powstaniec styczniowy, utalentowany malarz, opiekun nędzarzy. Tak można najkrócej opisać niezwykłą i do dziś fascynującą postać Adama…

16.06.2024
Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

W ramach projektu zorganizowana zostanie konferencja naukowa pod nazwą "Honor i Pamięć", podczas, której  wygłoszone zostaną referaty na temat Powstania…

15.06.2024
Teren za Świetlicą w Golczowicach

15.06.2024 r. w Golczowicach w ramach zadania pn. „Równość – Wolność – Niepodległość” zostanie zorganizowana o godz. 16.30 rekonstrukcja obozu…