Weź udział w akcji Światełko Wolności!

Podziel się w social media!

Przeczytanie tego artykułu zajmie < 1 minutę

Należycie do grupy rekonstrukcji historycznej, jesteście członkami stowarzyszenia pielęgnującego wiedzę o Powstaniu Styczniowym, a może w Waszym miejscu zamieszkania znajdują się miejsca pamięci poświęcone styczniowym insurgentom? 

Przyłącz się do upamiętnienia niezwykłych ludzi i wydarzeń z okresu 1863-64! Rozpal Światełko Wolności i razem z nami uczcij Powstańców Styczniowych! 

 

Na tych, którzy przyłączą się do naszej akcji, czeka niespodzianka, bezpłatny pakiet “Światełko Wolności” ( flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej;  lampion i flaga z logo 160.rocznicy Powstania Styczniowego).

UWAGA! Termin przesyłania kompletnego zgłoszenia upływa 15 października 2024. Prosimy o wysyłanie e-maila z kompletnym zgłoszeniem na adres swiatelko@muzhp.pl

Liczba pakietów jest ograniczona, o przystąpieniu do akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Akcja organizowana jest w ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego, najdłuższego zrywu niepodległościowego w epoce porozbiorowej, w który zaangażowali się przedstawiciele wszystkich warstw społeczeństwa polskiego. Powstanie odcisnęło się mocno na ówczesnych stosunkach międzynarodowych, wreszcie spowodowało ogromny przełom społeczny i ideowy w dziejach narodowych, co wywarło decydujący wpływ na rozwój nowoczesnego społeczeństwa polskiego. 

 

Regulamin - akcja Światełko Wolności

Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszenia

Załącznik nr 2 - Klauzula RODO

Załącznik nr 3 - Zgoda na wykorzystanie wizerunku

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także

15 X 2024

Należycie do grupy rekonstrukcji historycznej, jesteście członkami stowarzyszenia pielęgnującego wiedzę o Powstaniu Styczniowym, a może w Waszym miejscu zamieszkania znajdują…

28 IX 2024

W sobotę 28 września po raz kolejny w Parku Edukacyjnym Muzeum Historii Polski odbędzie się piknik z historią w tle.…

10 VIII - 6 IX 2024

Czy kosa była lepsza od karabinu? W jaki sposób kobiety brały udział w Powstaniu Styczniowym? Co wspólnego z insurekcją 1863 roku…